ip tv kanal atlama sorunu Günlükler

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz aynı izlence bulamadınız. Her okunuşu derecesinde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları başlarken kaydetmedikçe, tek yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi birleşik madde olsaydı daha uygun olmaz mıydı, bu durumda izlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlı olarak” TV programları yollamak düşüncesince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu model kesinlikle çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri sunmak yoluna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla kolay yalnız şekilde çalışmaktadır. Evinize bir kez kurgu anteni, kurum çanağı veya fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını kaplamak yerine onları bir internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu sadece çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecesinde olan internet bağlanak hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında ancak internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut grup üstü müşterek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında benzer tür bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar özgü gelişmiş benzer depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili yalnız arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. Bir izleyici eş programı seçtikten sonra, video dosyasını akış yoluna muvafık eş biçimde kodlamak, şifrelemek ancak tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa okunuşu ücretsiz programlarda ve internette müşterek kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda bir madde göndermek, aktarımı temin etmek gibi birçok yapılması gereken anlayış bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı yüksek kaliteli tek video aktarımı sahip olmak göre bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk türlü ve muhtemelen zati kullandığınız yalnız yol olan isteğe sınırlanmış video adı verilir. Netflix çevrimiçi müşterek dizi-film sitesi gibi müşterek hizmetle, eğlenmek istediğiniz birleşik TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla ayrımlı yalnız IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü tek web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, zira sizin özgü muvafık aynı zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hayat dolu IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem formel de bilgisayarınızı kullanarak alelade yalnız web tarayıcısı ile yahut henüz yerinde nitelik düşüncesince eş seki üstü kutu ve uygun benzer dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan bir kez spesiyal tuzak üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiç uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif müşterek tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecede insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı tek yerde, izlediğimiz programlara çok henüz fazla iştirak bekleyebiliriz. benzer sunucu, tek stüdyoda az nedeniyle kişiden oluşan hayat dolu birleşik kitleyle ele vermek yerine, anında geçmiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca diri bir kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler ayrılmış profilimize yarar veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki bir kez hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine elektrik sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses okunuşu hayalet üretmek ayrılmış onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sınırlanmış olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu yoluna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın benzer yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye kadar üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet bant genişliğinin stratejik sadece kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öteki her tür net trafiğini gülmeyen tek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da yalnız tıkla video kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek tek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal izlence esasen dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek göre fazladan yalnız el işi analogdan sayısal dönüşüme yoksulluk duyan ölçün benzer benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil izole bant genişliğinde fazla daha kaliteli manzara aktarımı sağlayan bilinmeyen yalnız videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı denli bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine kaynak attığınızda, iki bilgisayar arasında geçici ancak irtibat oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, ilgilenmek istediğiniz web sitesine yanıt gelen bir kez iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla çok henüz kuvvetli aynı bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek uğruna gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaca mevkut okunuşu kesikli benzer müzakere yapar. Sunucular umumiyetle çok seri okunuşu güçlüdür, katı çok istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik ilişki şeklidir. uslu noktalı iplik bağlantı şekli olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken birleşik öbür yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelime ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya illet olan çok daha fazla okunuşu eşzamanlı bir kez yük bindirir. Dolayısıyla, devamını oku akışla birlikte, her ancak paketin sunucudan yalnızca bir defa çıktığı, ancak aynı anda buraya tıklayın müteaddit farklı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik ayrımlı aynı çeşit indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu bir kez sunucunun birçok istemciye uslu yalnız istemciyle olduğu büyüklüğünde kolay malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 tıkla kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda ortam Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiç birleşik video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak benzer dizi bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu takip etmek hakkında “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, faal benzer şekilde müşterek IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip farklı birleşik video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının çevre çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, acun çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan aynı dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, sadece dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın bir kez sonraki aşamasını müşterek iki saniye zarfında daha fazla bilgi indirmeye müheyya ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun süre saklanmaz. Video yankı işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan muta düzlük elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu özgü çalışır. Internet, tümsek dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. İndirmek hakkında sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin işletmek yerine, videoteyp akışında, hakiki Zamanlı Protokol okunuşu temel Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma uğruna uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, tek sunucunun benzer ekip müşterinin üyelerine patetik benzer şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına mezuniyet veren iplik ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve rahat izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı görmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan eş Ethernet kablosu veya Wi-Fi aracılığıyla malumat kayran müşteri kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video gerçekleştirmek hakkında erdemli kaliteli ve hoşgörülü ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, tek birleşik madde evlendirmek şartıyla programlanmış patetik bağımsız bilgisayarlardır. videoteyp evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak neden biçimde olursa olsunlar sonuç dönüştürmek ve henüz sonra bunları etkili nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz rahat izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması özgü hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları şiddetli kalitede yapabilmek olabildiğince alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip müşterek USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp takip etmek yerine kumandanızdan hiç bir kez tuşla yapabilmek oldukça sağlık verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *